We did it! We hebben Bynder gerebrand. In slechts één week. Als dat nogal ongelooflijk en onrealistisch klinkt, dan is dat omdat het eigenlijk ook best wel ongelooflijk en onrealistisch is. Maar geloof me als ik zeg dat het de waarheid is - boven de verwachtingen uitstijgen is gewoon ons ding!

We proberen ons altijd bliksemsnel aan te passen naar onze behoeftes en houden ervan om on-point te zijn in alles wat we doen, of het nou software ontwikkeling of marketing is. Met ons ervaren team van 36 developers en ontwerpers, slagen we erin te bereiken waar sommige bedrijven wel 6 maanden over doen.

En dan nu is het moment daar. Dames en heren, ons nieuwe logo:

How We Rebranded 1 How We Rebranded 1 How We Rebranded 1 How We Rebranded 1 Hoe we Bynder in één week gerebrand hebben

Wat vinden jullie ervan?! Wij waren persoonlijk allemaal op slag verliefd op dit ontwerp. Toen onze ontwerpers het ons voor de eerste keer lieten zien waren we verkocht.

Hieronder ga ik je vertellen hoe we erin geslaagd zijn ons gehele bedrijf te rebranden in slechts één minuscule week.

Sinds Bynder’s oprichting in 2010 heeft ons team veel ervaring opgedaan als het gaat om rebranding; ons werk voor klanten en partners die Bynder gebruiken voor hun eigen rebranding proces was een goede leerschool. We zijn de tel kwijtgeraakt hoeveel merken we hebben geholpen door dit moeilijke proces heen te komen. Het rebranden van een heel bedrijf is zo veel meer dan alleen het ontwerpen van een nieuw logo en het bovenaan de website plaatsen.

Rebranding is ook onlosmakelijk verbonden met het overtuigen van je collega’s en dat het rebranden op dit moment de juiste stap in de goede richting is, ook al is het ontzettend veel werk. We hebben het hier over het bijwerken of het opnieuw creëren van het meeste, zo dan wel niet al het promotie- en reclamemateriaal. Daarbij komt ook het op de hoogte stellen en regels voorleggen aan het brand management team, de creatieve bureaus waarmee u samen werkt, externe partners, resellers én klanten.

Het rebranden vergt werk van iedereen, ook van de collega’s van de sales- of supportafdeling en ook van iedereen die ook maar enigszins betrokken is bij je bedrijf.

Goede communicatie is een must

Mijn beste advies is om te proberen zo transparant en strategisch mogelijk te zijn met je intenties. Je bent waarschijnlijk (hopelijk!) verliefd op je nieuwe logo - maak je collega's net zo enthousiast over de facelift van het bedrijf als jij bent! Inspireer ze om de ambassadeurs voor deze verandering te zijn. In ons geval hebben we merchandise van ons nieuwe logo besteld om het team enthousiast te krijgen; zonnebrillen en nep-tattoos. Mijn collega's vonden het hilarisch (tattoos everywhere) en waren vol lof! Niet alleen was het een leuke giveaway, het is ook iets wat ze aan vrienden en familie kunnen laten zien én aan de buitenwereld (oké, misschien niet de tattoos) en daarmee toch weer reclame maken. Win-win situatie dus.

Belangrijk is ook om ervoor te zorgen dat je teamgenoten voorzien zijn van toegang tot het nieuwe merk. Maak het nieuwe logo, de lettertypen en templates gemakkelijk toegankelijk. Wij plaatsten die van ons binnen onze interne Bynder asset bibliotheek en gaven daarmee iedereen betrokken bij het proces de rechten om alles te kunnen downloaden.

Ook niet geheel onbelangrijk; ik zorgde er wel voor om even op "Archiveren" te drukken en onze oude huisstijl die natuurlijk al in de asset bibliotheek stond, te archiveren. Om verwarring te voorkomen en omdat hij gewoonweg niet meer nodig was, maar wel bewaard moest worden.

Daarnaast hebben we ervoor gezorgd dat ons marketingteam onze visuele identiteit volledig heeft geüpdatet binnen onze Brand Identity Guidelines module. Door de Guidelines module te updaten zorg je ervoor dat iedere belanghebbende, van reseller tot developer, eenvoudig toegang heeft tot de meest up-to-date richtlijnen en templates, op elk moment en handig allemaal bij elkaar. Dus niet alleen zijn de nieuwe visuele identiteit parameters beschreven en toegelicht, ook zijn alle relevante bestanden ook te downloaden op dezelfde pagina.

How We Rebranded 2 How We Rebranded 2 How We Rebranded 2 How We Rebranded 2 Hoe we Bynder in één week gerebrand hebben

If you do it, do it right.

Zoals eerder gezegd, rebranden is niet alleen het ontwerpen van een nieuw logo; het is het creëren van een nieuwe merkbelevingswereld (nieuw woord?). Wees consistent met je wijzigingen, en zorg ervoor dat je al je platforms gedekt hebt. Niet dat je bijvoorbeeld alleen op de website het nieuwe logo hebt staan en nergens anders. Bynder's marketingteam werkte hele dagen door deze week om ALLE screenshots die overal gebruikt worden op onze website of in marketingmaterialen, te vervangen (en als je bekend bent met onze website, dan weet je wat onze liefdevolle relatie met screenshots is). Daarnaast hebben we ook ALLE e-mailhandtekeningen, white papers, presentaties, websites van partners, onze visitekaartjes, alle banners (zowel print en HTML) bijgewerkt. Kortom, overal waar onze klanten ons merk zien en/of gebruiken is bijgewerkt. Het kost veel inspanning, maar de behoefte aan perfecte merkconsistentie maakt zo’n grondige zoektocht een noodzaak.

Coördineren alsof je leven ervan afhangt

Ik kan echt niet genoeg benadrukken hoe belangrijk coördinatie is als het gaat om rebranding. Ons team is 100% afhankelijk van Bynder’s Creative Project Management (CPM) module bij de coördinatie van wie wat gedaan heeft, hoe en wanneer. Omdat rebranding een dermate meerlaags proces is, is de volgorde van wie wat gedaan heeft van vitaal belang om deze week een succes te maken. Creative Project Management hielp ons deadlines en taken voor individuen en groepen aan te maken op basis van wat er al was afgerond. Dus toen ik bijvoorbeeld wilde dat mijn Franse marketingcollega een geüpdatete versie van een document zou vertalen, was het enige wat ik moest doen haar naam taggen onder het bestand en ze kreeg een automatische gegenereerde e-mail om mijn verzoek onder haar aandacht te brengen. Easy-peasy!

Een andere ontzettend handige CPM functie die ik, als ik eerlijk ben, voordat we begonnen met het rebranding proces niet helemaal wist te waarderen, is versiebeheer. Deze handige tool maakte het super eenvoudig om zowel reeds voltooide projecten als gaande projecten in de gaten te kunnen houden. Het was voor ons de perfecte centrale locatie om samen te komen en te werken met middelen van alle soorten en maten, van screenshots tot promotionele materialen.

Wat ik probeer te zeggen is dat deze week, meer dan ooit, Creative Project Management de personal assistent was die heb ik nooit gehad (en door CPM ook nooit nodig zal hebben).

Voor meer informatie over hoe Bynder jou kan helpen bij rebranden, raad ik aan eens een kijkje te nemen in onze case studies en white papers. Klik hier!