We spraken onlangs met Bozena Ellis, Senior Brand Manager bij Schroders, en Farzana Ali, Creative Service Manager, om inzicht te krijgen in hun ervaringen met Bynder.

Beiden zijn direct betrokken bij de branding en content productie van het multimerk Schroders, en ze bespraken hoe ze Bynder hebben gebruikt om hun algemene creatieve activiteiten te schalen en te verbeteren om zo een betere merkconsistentie te garanderen. Voor een bedrijf met meer dan 5000 werknemers in meer dan 30 landen wereldwijd is dat geen makkelijke opgave.

Schroders gebruikt Bynder om de productie van creatieve assets te automatiseren en dit proces schaalbaar te maken voor niet alleen het creatieve team; waardoor zij zich nu kunnen richten op écht belangrijke creatieve taken terwijl ze voldoen aan de hoge eisen van een marketingteam met meer dan 500 mensen. Daarnaast zijn ze er ook in geslaagd om de efficiëntie tijdens het dagelijkse creatieve proces te centraliseren en te bevorderen, van briefing en feedback rondes tot de uiteindelijke goedkeuring van assets.

Sinds de implementatie van Bynder in 2019 zijn er meer dan 1000 gebruikers aan boord gekomen (en dit aantal groeit nog steeds), hebben ze onder andere meer dan 1200 projecten afgerond in Creative Workflow, een meermaals bekroonde wereldwijde campagne afgeleverd én een prijs gewonnen van Investment Week voor het Beste Gebruik van Sociale Media!

Luister hieronder naar de innovators uit de sector zelf, of bekijk hier de volledige webinar on-demand.

Kun je ons een kleine introductie geven over Schroders?

Bozena Ellis: Schroders is een wereldwijde vermogensbeheerder die verantwoordelijk is voor meer dan 500 miljard assets namens onze klanten. Wij zijn gevestigd in 37 verschillende locaties en hebben wereldwijd meer dan 5.000 werknemers, waarvan ongeveer 550 mensen in het marketingteam. Om dat in perspectief te plaatsen: het Branch team bestaat uit slechts drie personen en wij beheren alle merk- en creatieve activiteiten, reclame evenementen en zijn verantwoordelijk voor alle interne en externe agency activiteiten.

Schroders numbers Schroders numbers Schroders numbers Schroders numbers Beleggingsmanagers van Schroders praten over het opschalen van creatieve activiteiten in meer dan 30 markten met Bynder

Wij zijn een bedrijf met meerdere merken en een complexe merkarchitectuur, en net als elk merk met meerdere extern gerichte merken, creëren en beheren wij merkactiviteiten voor interne initiatieven en divisies die elk hun eigen unieke identiteit nodig hebben. Vanuit een merk- en creativiteit perspectief is het altijd een uitdaging om alle stakeholders tevreden te houden en te zorgen voor merkconsistentie.

Wat het creatieve proces betreft, waren we op zoek naar een efficiënte, gebruiksvriendelijke workflow voor het informeren, samenwerken en goedkeuren van assets.

Wat waren de belangrijkste eisen waaraan Bynder moest voldoen?

We deden onze allereerste wereldwijde rebrand in 2017, en dat was doorslaggevend om onze middelen, processen en platforms te optimaliseren. We wisten dat we een set aan tools nodig hadden om alle digitale gebruikerservaringen voor creatieve bewerkingen en merkbeheer op te bouwen. Als het ging om onze merk assets en marketing content, moesten toegang, opslag en delen snel en gemakkelijk zijn. We hadden ook digitale merkrichtlijnen nodig, dus geen verouderde PDF's meer. Voor het creatieve proces waren we op zoek naar een efficiënte, gebruiksvriendelijke workflow voor het informeren, samenwerken, goedkeuren en aftekenen van assets, dus geen eindeloze e-mails meer met willekeurige notities en tegenstrijdige feedback.

We wilden ook kijken hoe we onze creatieve productie konden optimaliseren en automatiseren met een templating model, zodat het creatieve team meer zelf kon doen, we meer tijd hadden om creatief te zijn en om er ook voor te zorgen dat iedereen die zich bezighield met de creatieve werkzaamheden en het team dezelfde gebruikerservaring had.

Schroders creative teams Schroders creative teams Schroders creative teams Schroders creative teams Beleggingsmanagers van Schroders praten over het opschalen van creatieve activiteiten in meer dan 30 markten met Bynder

Kun je ons iets meer vertellen over de verantwoordelijkheden en eerdere uitdagingen voor het creatieve team van Schroders?

Farzana Ali: We hebben het creatieve team al in juni 2018 in huis gehaald. We zijn een klein team van acht mensen dat alle wereldwijde teams binnen Schroders ondersteunt. We houden ons bezig met de productie van advertenties, campagnes, content, creatieve bestanden, evenementen, film, fotografie en podcasts. Zoals je je kunt voorstellen, was het heel belangrijk dat we een proces ontwikkelden dat ons in staat stelde wereldwijd te schalen, de efficiëntie te maximaliseren en ons team tevens in staat te stellen flexibel samen te werken met onze stakeholders.

Werken met Bynder speelde een belangrijke rol in het verzekeren dat onze workflows efficiënt verliepen, door de drie belangrijkste uitdagingen aan te pakken waar creatieve teams vaak mee te maken hebben. In het bijzonder, het creëren van content op schaal en tegelijkertijd zorgen voor merkconsistentie in verschillende markten; moeite met het prioriteren van inkomende verzoeken, en te veel feedback van te veel mensen.

Schroders workflow Schroders workflow Schroders workflow Schroders workflow Beleggingsmanagers van Schroders praten over het opschalen van creatieve activiteiten in meer dan 30 markten met Bynder

In het afgelopen jaar hebben we gemerkt dat Bynder's Creative Workflow heeft bijgedragen aan het verbeteren van onze activiteiten door onze klanten effectief in te lichten en ervoor te zorgen dat we alle relevante details hebben die nodig zijn om met de opdracht te beginnen, inclusief KPI's, doelgroep, eigenlijk alle informatie die je in je ideale briefing zou willen hebben.

Dit helpt ook bij het stellen van prioriteiten bij binnenkomende verzoeken, omdat we precies weten van welke afdeling de briefing komt, wat de bedrijfswaarden zijn en waarom ze deze content willen verspreiden. Al deze onderwerpen worden als verplichte velden ingesteld in de briefing fase om ervoor te zorgen dat we prioriteit geven aan onze inkomende verzoeken op basis van onze algemene bedrijfsdoelstellingen.

We hoeven niet langer meerdere e-mails met verschillende meningen te sorteren. Dit bespaart, begrijpelijkerwijs, enorm veel tijd.

We krijgen ook nauwkeurige prognoses, hebben een overzicht van de fase waarin de projecten zich bevinden en kunnen gemakkelijk de capaciteit voor de komende maanden bekijken. We weten precies hoeveel tijd er in elke fase van onze workflow is gaan zitten, hoeveel aanpassingen en wijzigingen in tekst gemaakt worden, al die kleine details waarmee je naar het senior management of stakeholders kunt gaan om activiteiten te verbeteren, niet alleen binnen ons team, maar ook in andere teams.

Bovendien behalen we consistentie en kwaliteit door de Quality Control fase te integreren in elk project (ongeacht de grootte) wat ons helpt om de merkconsistentie en kwaliteit van ons werk te behouden met nauwkeurige versiebeheer. We hoeven niet langer meerdere e-mails met verschillende meningen door te nemen, waardoor we enorm veel tijd besparen.

Over cijfers gesproken: wat is de impact en wat zijn de belangrijkste resultaten?

Sinds de lancering van Bynder heeft ons team 852 projecten succesvol geleverd in 2019 en 432 projecten in H1 van 2020. Nu gebruiken we het platform niet alleen voor onze workflows, maar we hebben ook een aantal teams met succes aan boord gekregen om Bynder te gebruiken voor hun eigen werkzaamheden, waaronder het digitale team voor content updates, het presentatie team voor pitch decks en voorstellen, ons vertaalteam voor lokalisatie en externe bureaus voor de productie van advertenties. We kunnen gemakkelijk wereldwijde campagnes opzetten die complexe trajecten hebben waarbij meerdere teams betrokken zijn.

Schroders campaign Schroders campaign Schroders campaign Schroders campaign Beleggingsmanagers van Schroders praten over het opschalen van creatieve activiteiten in meer dan 30 markten met Bynder

Wat is het verhaal achter jullie Global Investor Study campagne?

De Global Investor Study is een meervoudig bekroonde campagne, waarin we meer dan 23.000 mensen op 32 locaties over de hele wereld ondervragen over hun gedrag en financiële verwachtingen voor het komende jaar. Door onze workflows via Bynder te laten lopen, hebben we de snelheid en structuur van asset productie voor de Global Investor Study gerevolutioneerd. De op maat gemaakte workflow heeft geholpen om de productie voor de GIS-campagne naadloos te laten verlopen over marketing teams in 17 markten. Dit maakt lokalisatie van assets op 62 websites mogelijk. Het proces vereenvoudigt ook de communicatie tussen de 17 markten, externe bureaus en onze vertaalteams en digitale en creatieve teams.

Door onze workflows via Bynder te laten lopen, hebben we de snelheid en structuur van asset productie voor de Global Investor Study gerevolutioneerd.

Hoe ziet het lokalisatie proces eruit?

Het vertaalteam uploadt een Excel bestand met een vertaalde kopie, en afhankelijk van het type asset, ontwerpt een extern bureau of creatief team de asset en uploadt deze naar Bynder's Creatieve Workflow. Deze assets worden vervolgens naar de lokale marketingteams gestuurd voor goedkeuring voordat ze naar het digitale team gaan om geupload te worden naar de lokale website. De workflow biedt flexibiliteit om door elke fase van de workflow te bewegen, nauwkeurig versiebeheer, evenals eenvoudige goedkeuring en tracking, dus je kunt echt het voordeel en de efficiëntie zien van het uitvoeren van onze wereldwijde campagnes via Bynder.

Hoe heeft Bynder geholpen jullie social media content productie te verbeteren?

We hebben met Bynder samengewerkt om dit proces te verbeteren door de Studio tool te implementeren. De belangrijkste doelen waren consistente branding, kant-en-klare templates om het ontwerp van onze sociale kaarten (die specifieke branding elementen bevatten) te verbeteren, evenals een eenvoudig goedkeuringsproces. Met behulp van Studio verliep het proces naadloos. Lokale marketingteams kiezen een van de kant-en-klare templates, voegen het content in hun eigen taal toe, leggen het ter goedkeuring voor aan ons centrale digitale communicatieteam en kunnen vervolgens eenvoudig hun assets downloaden om te gebruiken of op te slaan in ons DAM.

Door de verbeteringen die we hebben doorgevoerd, hebben we onlangs de prijs 'Best Use of Social Media' van Investment Week gewonnen bij de 'Investment and Marketing Innovation Awards', wat een geweldig bewijs is van de waarde van Bynder's Studio.

Hierdoor kan ons creatieve team zich richten op het ontwerpen van de templates, waardoor onze medewerkers in alle markten gelokaliseerde content kunnen bouwen die altijd aan de merkrichtlijnen voldoen. Het gebruik van Studio heeft echt geholpen om de algehele uitstraling van onze social media pagina's te verbeteren. Door de verbeteringen die we hebben doorgevoerd, hebben we onlangs de prijs 'Best Use of Social Media' van Investment Week gewonnen bij de 'Investment and Marketing Innovation Awards', wat een geweldig bewijs is van de waarde van Bynder's Studio.

Hoe heeft Bynder jullie in staat gesteld om je creatieve operaties intern op te schalen?

Sinds de lancering in 2019, wordt Bynder breed gebruikt binnen Schroders. We hebben meer dan 1000 gebruikers, en dit aantal groeit elke dag, evenals een enorme hoeveelheid betrokkenheid bij de tool via downloads, logins, shares, en een groot aantal projecten dat via de portal wordt uitgevoerd.

Schroders mybrand Schroders mybrand Schroders mybrand Schroders mybrand Beleggingsmanagers van Schroders praten over het opschalen van creatieve activiteiten in meer dan 30 markten met Bynder

Je kunt duidelijk zien hoe veel Bynder wordt gebruikt en hoe het onze processen in meerdere landen heeft verenigd. Het is zeker een slimmere manier van (samen)werken voor verschillende teams, waardoor onze ontwerpers meer tijd overhouden om te werken aan daadwerkelijk creatieve taken.

Wil je jouw DAM verhaal en resultaten met de wereld delen? Stuur ons een bericht!